Gjykata greke vendos për ekstradimin e tre ushtarëve turq

79
Gjykata greke vendos për ekstradimin e tre ushtarëve turq

Moebel THEMA

Një gjykatë greke ka vendosur për ekstradimin e tre ushtarëve turq të cilët ikën në Greqi pas tentativës së dështuar për grusht shtet.

Tre pilotët janë në mesin e grupit prej tetë ushtarëve të cilët janë arratisur në Greqinë e veriut me një helikopter dhe kërkuar azil politik, transmeton portali arbresh.info.

Turqia pretendon se ushtarët ishin të përfshirë në përpjekjen për grusht shtet dhe i quan tradhtarë.

Ata mohojnë përfshirjen në tentimin për të rrëzuar Erdogani./Arbresh.info

Comments