Ky është i riu që u vra dje në Ferizaj (Foto)

302
Ky është i riu që u vra dje në Ferizaj (Foto)

I riu ferizajas Samir Rexha u qëllua për vdekje gjatë pasdites të së enjtes. Mësohet se deri të vrasja e tij erdhi një konflikt i mëhershëm që Rexha kishte me dorasin.

Ndërkohë që gazeta ka kontaktuar edhe me zyrtarë të policisë në rajonin e Ferizajt.

Agim Gazhi zëdhënës i PK-së në atë zonë ka bërë me dije se kryerësi i veprës edhe nuk është prangosur.

“Hetimet po vazhdojnë. Dorasi ende nuk është arrestuar”, ka thënë Gashi.

Sipas dëshmitarëve viktima dhe një person tjetër janë përleshur javës që shkoi, te semaforët në Ferizaj.

Për më tepër dëshmitarë kanë thënë që viktima ka qenë i armatosur e ka kërkuar të përleshet për herë të dytë me personin që kishte probleme më herët. /GazetaFjala/f1-6

f2-5

f3-5

Comments