Arsenali fitoi ndaj Burnleyt me rezultat 0-1, e gjitha kjo fal golit të Laurent Koscielnyt.

Në këtë takim dyshja shqiptare Shkodran Mustafi dhe Granit Xhaka luajtën nga minuta e parë, por mesfushori shqiptar u zëvendësua në pjesën e parë.

Përveç fitores, sensacion në rrjetet sociale është shndërruar edhe ‘aventura’ e Mustafit me gjyqtarin Craig Pawson në pjesën e parë.

Statistikë: Mustafi po tregon së është një mbrojtës klasi, askush si ai në pjesën e parë ndaj Burnleyt

Pawson referoi faull në të mirë të vendësve dhe me këtë nuk u pajtua Mustafi, i cili vendosi t’ia shpjegon në detaje gjyqtarit duelin e tij me lojtarin kundërshtar. /Telegrafi/

Video: Shkodran Mustafi showing the referee how he was fouled, although it was given in Burnley’s favour.

Mustafi në drejtim të gjyqtarit, i nervozuar me vendimin e tij.

Shkodrani duke ia shpjeguar se nuk ishte faull. Edhe pse pak e teproi më mënyrën e shpjegimit ?

Mustafi i bindur, se nuk ishte për faull.

Nuk është ashtu siç duket, thjesht një bisedë më ndryshe mes një lojtari dhe gjyqtarit kryesor.

Still wanna know why Mustafi thought it was necessary to drop a young whine on the ref loooooool

Shokdran Mustafi is so good, he marks referees as well as players.