Federata Ndërkombëtare e Xhudos ka zgjedhur Majlinda Kelmendin dhe Driton Kukën për një postim motivues në faqen zyrtare në Facebook.

“Motivimi i të hënës nga Kosova dhe kampionia e tyre e parë Olimpike, Majlinda Kelmendi dhe trajneri Driton Toni Kuka”, shkruan në përshkrimin nga IJF.

Kujtojmë që Majlinda fitoi medaljen e artë në Lojërat Olimpike, ‘Rio 2016’. /Telegrafi/