Robert Levandovski: Liverpooli mund të shpallet kampion në Angli

156

 

Lewandowski-611215

Sulmuesi i polak Bayernit të Mynihut, Robert Levandovski, e ka treguar edhe një herë simpatike që ka për ish-trajnerin e tij tek Borussias e Dotmundit, Jurgen Klopp.

I pyetur për marrëdhënien që ka pasur me Klopp, Levandovski ka thënë se trajnerin gjerman e ka pasur si baba.

Ndër të tjera polaku ka thënë se Jurgen Klopp ka shansin që këtë sezon të shpallet kampion me Premierligë me Liverpoolin.

“Guardiola dhe Manchester City nuk do t’ia bëjnë asnjë skuadre të lehtë që të fitojnë titullin e Premierligës, por Liverpool ka një mundësi të mirë”, tha Lewandowski.

“Pa pjesëmarrje në garat evropiane, bënë që ata të jenë më të freskët. Nëse ata nuk kanë probleme me lëndimet, atëherë Klopp do ta shfrytëzoi shumë mirë këtë mundësi”

Comments