Xherdan Shaqirin bën hapa prapa, rikthehet në Seria A tek skuadra e madhe

187

Moebel THEMA

Për Xherdan Shaqirin e ardhmja duket se do të rezervoj edhe një herë një rikthim në kohë. Mediat italiane bëjnë me dije lajmin se lojtari shqiptar i Stoke City në merkaton e  Janarit mund të luaj

Në Seria A me një nga skuadra më të rëndësishme të këtij kampionati. Sipas lajmit thuhet se Shaqiri mund të vesh fanellën e Romës për pjesën e dytë të sezonit.

Mësohet se shqiptari që luan me Zvicrën nuk po gjen hapësirat e  duhura për aktivizim tek skuadra e angleze e Stoke dhe mund të zgjedh Romës si skuadrën që do i jap shansin për më shumë minuta në fushë.

Comments