Atletiko në krye- shënon dy herë dhe humb dy penalti -Video

223

Image result for Valencia Atletico Madrid
Dhanë dy por po aq humbën.Kaq duhej që Atletiko Madrid si mysafir të fitonte një ndeshje derbi dhe shumë të rëndësishme ndaj Valencias për t’u rikthyer të paktën përkohësisht në kreun e tabelës.Griezman atë që nuk e bëri në pjesën e parë përmes penaltisë, e shfrytëzoi në një mënyrë tjetër nga një aksion i rrjedhshëm dhe i rregullt në pjesën e dytë.Atletiko dominante në gjithë ndeshjen pati sërish një tjetër mundësi përmes një 11 metërshti tjetër por edhepse nuke morri ta ekzekutojë Griezman që nuk është se i ka specialitete penaltitë, kësaj rradhe një tjetër lojtar gjegjësisht as kapiteni Gabi nuk pati mundësinë dhe luksin që ti jep sërish një tjetër gol në të njëjtën mënyrë portierit të Valencias që i ka specialitete mbrojtjet e penaltive.Në fund kur mendohej se ndeshja do përfundonte minimalisht, ishte Gameiro që fundosi cdo shpresë të vendasve për ndonjë barazim duke thelluar me dy gola diferencë këtë ndeshje të xhiros së shtatë të La Ligas dhe duke vijuar formën e skuadrës së tij që nuk njeh humbje kohëve të fundit përfshirë edhe barazimin me Barcelonën dhe fitoren ndaj bajernit në Ligën e kampionëve/Faktiditor/.

 

Moebel THEMA

https://www.youtube.com/watch?v=oNHMWg9d19Q

https://www.youtube.com/watch?v=erMEIv4_YGM

Comments