Enrike presion Sevilias: Superkupa është e jona

196

 

enrique-ka-frik-euml-nga-atletico_hd-780x439

Trajneri i Barcelonës Luis Enrike ja ka bërë të qartë Sevilias se skuadra e tij këtë sezon do të kërkojë çdo trofe, duke nisur që nga ai i superkupës së Spanjës.

Enrike ka deklaruar se nuk do të ketë asnjë tolerim ndaj Sevilias dhe se lojtarët e tij ndihen mjaft në formë të ardhur pas pushimeve.

“Jemi të gatshëm, nuk kemi gjetur ende ritmin, por ne do të kërkojmë trofe nga dita e parë e sezonit. Është e mrekullueshme ta shohësh Messin sërish të luajë për kombëtaren. Ne duhet të përmirësojmë edhe gabimet në mbrojtje, por duhet të përkujdesemi të gjithë sepse ky është sport kolektiv”, deklaroi Enrique.

Comments