FOTO/ Foula, ishulli ku ka më shumë poni se sa njerëz

356

FOTO/ Foula, ishulli ku ka më shumë poni se sa njerëz

Moebel THEMA

Nëse jeni të lodhur nga gjithçka dhe dëshpërimisht keni nevojë për një grimë magjie ë jetën tuaj, atëherë ne kemi gjetur për ju destinacionin e duhur.

Po flasim për ishullin e vogël Foula në Britani, aty ku do të gjeni më shumë poni se sa banorë.

Tingëllon si e çuditshme apo jo? Në fakt është një vend i vërtetë në Brigjet e Skocisë. Popullsia e këtij ishulli është vetëm 30 persona, por qindra poni ju presin.

Foula është pjesë e ishujve Shetland. Kuajt e vegjël janë rritur atje që nga epoka e Bronxit.

Nëse vendosni të paketoni gjërat tuaja dhe të niseni për në Foula, pasi të keni vënë këmbët në ishull mund të merrni me qira një vilë të vogël dhe pastaj të eksploroni natyrën përrallore.

Comments