Kadaj-Bujupi: Thaçi s’e ka vendin në këtë Debat

259

d-1447836731-4093537_1470214802-6426766 (1)

Deputetët e VV’së e bojkotuan debatin për Demarkacionin në momentin kur Presidenti Hashim Thaçi filloi fjalimin.

Gazeta Express sjell intervistën e Donika Kadaj Bujupi e cila shpejgoi arsyet se pse deputetët e Vetëvendosjes e bojkotuan sallën.

Kadaj tha se VV e bojkotoj fjalimin e Presidentit pasi që ai nuk është zgjedhur në mënyrë legjitime.

Më tej Kada tha se  Thaçi është përgjegjës për këtë marrëveshje dhe nuk e ka vendin në ketë debat, sipas saj Thaçi e ka vendin në burg e jo në  Presidence e as në Parlament, raporton Gazeta Express.

Comments