Mali i Zi vendos njësit antiterrorist në kufi me Kosovën

159

Moebel THEMA

nje

Gazeta e Podgoricës “Vijesti”, duke u thirrur në burimet e saj të shërbimeve të sigurisë, ka raportuar se Mali i Zi ka vendosur pjesëtarë të njësitit antiterrorist në kufi me Kosovën.

Sipas Vijesti, arsye për këtë mendohen të jenë konfliktet e mundshme për shkak të kundërshtimeve në Kosovë ndaj marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi.

Po ashtu, “Vijesti” njofton se në zonën kufitare pjesëtarët e njësitit antiterrorist janë duke patrolluar me armë të gjata, ndërsa bëhet e ditur se atje janë sjellë edhe mitralozë, transmeton Express, njofton Insajderi.

anti

Ndërsa, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ditë më parë ka akuzuar eksponentë të opozitës se kanë pretendime territoriale ndaj Malit të Zi.

Ndërkohë sot, Presidenti malazias, Filip Vujanovic, ka thënë se Malit të Zi nuk i duhet asnjë centimetër i Kosovës, dhe se malazezët nuk presin incidente në kufirin me Kosovën. /Insajderi.com

Comments