“Sport” shpall fituesin e “Topit të Artë” (FOTO)

276

E përditshmja sportive katalane “Sport” është e bindur se Lionel Messi e meriton “Topin e Artë”.
Lionel Messi e meriton “Topin e Artë”, sipas të përditshmes sportive katalane “Sport”.

Pas het-trikut të tij ndaj Celticut, gazeta katalane i ka kushtuar argjentinasit ballinën e numrit të sotëm me titullin: “Messi – Topi i Artë, ti e meriton”, përcjell “Lajmi.net”.

Mirëpo, rivali nga Real Madrid, Cristiano Ronaldo konsiderohet si favorit pasi ndihmoi ekipin e tij të triumfojë në Ligën e Kampionëve dhe fitoi “Euro 2016” me Portugalinë.

Comments