Zvicra zbret në tokë kampionët e Evropës-Foto-Video

133

SwitzerlandSwitzerlandImage result for switzerland portugal world qualifications
Zvicra zbret në tokë kampionët e Evropës .Për më tepër fitorja e tyre bëhet e lavdishme sepse që në ndeshjen e parë pas atij triumfi të portugezëve në Evropianin e Francës , shijojnë humbjen raporton Faktiditor.Nuk është se portugezët dijnë edhe aq të fitojnë sepse kjo rrallë ndodhi edhe në Francë, por kësaj rradhe nuk kishin me vete edhe yllin Ronaldo që nuk luan shkaku i lëndimit.Për Zvicrën janë pikë të rëndësishme në rrugëtimin drejt Rusisë pas dy vitesh ndërsa magjepse e bëri ndeshjen edhe autori i njërit prej dy golave Admir Memedit që shënon thuajse përherë me helvetikët.Embolo shënoi për të zhbllokuar rezultatin ndërsa gjashtë minuta më vonë ylli shqiptar nga Gostivari dyfishon dhe jo vetëm që mbyll pjesën e parë por edhe rezultatin e përgjithshëm.Në këtë sfidë luajëtn edhe të zakonshmit Behrami, Xhemaili dhe Xhaka që u skuq në fund të takimit ./Faktiditor/

 

Moebel THEMA

Comments